Pauze Saldus DUS Circle K.
Liepājas interjera muzejs. Hoijeres kundzes viesu nams. Gaļas brāķera Dāvida Hoijera atraitnes Margarētas Ģertrūdes Hoijeres viesu nams jeb 17.gs. – 19.gs. interjera muzejs ir veiksmes stāsts tam, kā nozīmīgs Liepājas kultūrvēsturiskā mantojuma objekts, valsts nozīmes arhitektūras piemineklis piedzīvo savu atjaunotni jeb renesansi!
Šobrīd 17. – 19.gs. interjera muzejā jeb “Hoijeres kundzes viesu nama” pirmajā stāvā atjaunots unikālais 17.gadsimta beigu plānojums, izceļot un akcentējot cauri gadsimtiem un vairākām pārbūvēm saglabājušās 17.gadsimta beigu un 18.gadsimta pirmās puses vērtības.
Interjera muzeja otrajā stāvā, uzkāpjot bijušajos bēniņos, apmeklētājs nonāk kādreizējā preču noliktavā, kur pieredzēt kroga turpinājumu un ieiet jau 19.gadsimta 2. pusē izbūvētajās istabās.
Hoijeres krogs latviešu tradicionālās virtuves cienītājiem tagad Liepājā ir īpaša vieta, kas ir kā autentiska pērle plašajā piedāvājumu klāstā, 17.–19. gadsimta interjera muzeja “Hoijeres kundzes viesu nams” paspārnē esošais “Hoijeres krogs”, kurā turklāt apskatāms vēsturiskais manteļskurstenis ar maizes krāsni. Te var piedzīvot aizgājušo gadsimtu atmosfēru un izgaršot tā laika ēdienus. Vēžu zupe, asinsdesa ar šķoviņu, jēra virums, reņģes sīpolu beicē – sātīgas riktes un īpašs garšu baudījums. Pusdienosim. Piedāvājumā Smeķīgā gaļas zupa un Kroga kūka, dzēriens.
Koncertdārzā “Pūt vējiņi” ekskursija.
Liepājas Jūrmalas parks, Gulbju dīķis, jūra un pludmale. Brīvs laiks pastaigai, saldējumam, uzkodām parka paviljonos.
Vides objekts un satikšanās vieta “Spoku koks” veltīts latviešu leģendārajai rokgrupai “Līvi” – šī mūziķu apvienība bija sava laikmeta zīme, kas savulaik veidojusi visas Latvijas uztveri par to, kādai jābūt pasaulei. “Spoku koks” ir iespaidīgs sešus metrus augsts koks, kas veidots no četriem tūkstošiem metāla stienīšu.
Romantiskais Gulbju dīķis ar saliņu un tempļveida lapeni ietilpst 1902.gada peldu iestādes ansamblī. Uz saliņu Gulbju dīķī var nokļūt no abām pusēm pa diviem tiltiņiem, uz tās atrodas neliels tējas paviljons.
Akmeņraga bāka. Akmeņraga galvenā rota ir bāka, kuras sarkanais mūra tornis paceļas 37 metru augstumā un ir atjaunota 1921.gadā.
Akmeņraga bāka pārējo Latvijas bāku vidū izceļas ar atrašanos vienā no kuģošanai bīstamākajām vietām Baltijas jūras piekrastē. Divas bākugunis iedegas reizi 7,5 sekundēs.
Mums būs iespēja
- uzkāpt bākā un vērot skatu uz jūru un apkārtnes mežiem,
- apskatit dzintaru un akmeņu kolekciju,
- baudīt neskarto piekrastes dabu un jūras tuvumu.
Vakariņas “Rīvas krogā” Jūrkalnē, pie Rīvas upes.
Iekārtosimies kempingā “Sīļi” Jūrkalnē pie jūras. Nakšņošana labiekārtotās 2-vietīgās vai 4-vietīgās kempinga mājiņās.
Viesu rīcībā grila vietas pie mājiņām (ja vēlaties gatavot vakariņas paši).
Jūra, atpūta, brīvais laiks.